Meteoroloji uyarmıştı! Türkiye beyaza büründü

İstanbul’da beklenen kar yağışı gece saatlerinde yoğunlaşarak özellikle Beylikdüzü’nde etkisini gösterdi. Taksim’de yılın ilk karı lapa lapa yağdı. İstiklal Caddesi’nde vatandaşlar karın tadını bol bol fotoğraf çekerek çıkardı. İstanbul’da uzun süredir beklenen kar gece saatlerinde etkisini gösterdi. İstanbul’un birçok ilçesinde kar geçişleri meydana geldi. Taksim’de de etkili olan kar yağışı belli aralıklarla yağdı. İstiklal Caddesi’nde kara yakalanan vatandaşlar, lapa lapa yağan karın keyfini bol bol fotoğraf çekerek çıkardı.

ÇAMLICA TEPESİ BEYAZA BÜRÜNDÜ

İstanbul’da mevsimin ilk kar yağışı sonrası birçok ilçe beyaza büründü. Gece saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı, manzarası ve güzelliği ile bilinen Çamlıca Tepesi’ni beyaza bürüdü. Kar yağışı sonrası kartpostallık görüntüler havanın aydınlanması ile ortaya çıktı. Birçok evin çatısının kar ile dolduğu görüldü.

KEÇİÖREN KARTPOSTAL GİBİ

Keçiören’de dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı ilçede ortaya koyduğu kartpostallık görüntüleriyle görenleri kendine hayran bıraktı. Yılın ilk karını alan Keçiören’de; park, bahçe ve dinlenme alanları eşsiz görüntüleriyle fotoğraf tutkunlarını da sokağa döktü.

1/36

2/36

3/36

4/36

5/36

6/36

7/36

8/36

9/36

10/36

11/36

12/36

13/36

14/36

15/36

16/36

17/36

18/36

19/36

20/36

21/36

22/36

23/36

24/36

25/36

26/36

27/36

28/36

29/36

30/36

31/36

32/36

33/36

34/36

35/36

36/36

BURSA’DA KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU

Haftalardır mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklığın ardından gelen soğuk havanın etkisiyle Bursa’da şehir merkezinde kar yağışı etkisini gösterdi. Bazı yerlerde yerler kısmen tutarken, vatandaşlar karın tadını çıkardı. Lapa lapa kar yağışını izleyen vatandaşlar, zaman zaman o anları kaydetti.

KARDA KAYAN ARAÇLAR İSTANBUL YOLUNU TRAFİĞE KAPATTI

Bursa’da günlerdir yapılan uyarıların ardından beklenen yar yağışı geldi. Kara hazırlıksı yakalanan sürücüler Bursa İstanbul yolu Gemlik istikameti Dürdane rampasında uzun kuyruklar oluşturdu. Özellikle tır ve büyük araçların zor anlar yaşadığı, yoldan çıktığı rampa, haritadan da kırmızıya boyandı.

ÇANKIRI’DA YILIN İLK KARI YAĞDI

Çankırı il merkezinde hava sıcaklığının düşmesinin ardından, gece saatlerinde yılın ilk karı yağmaya başladı.

Meteorolojinin uyarılarının ardından Çankırı’da beklenen kar yağışı Çankırı il merkezi ve ilçelerinde etkisini gösterdi. Yağan sulu kar bir süre sonra etkisini kaybetti. Çankırı’nın yüksek kesimlerinde ağaçların karla kaplandığı görüldü.

KASTAMONU BEYAZA BÜRÜNDÜ

Kastamonu’da kar yağışı etkili oldu. Akşam saatlerinde yüksek kesimlerde başlayan kar yağışı, gece saatlerinde il merkezinde de etkisini gösterdi. Kastamonu şehir merkezini beyaza bürüyen kar, kartpostallık görüntüler ortaya çıktı. Karla kaplanan Kastamonu’nun tarihi mekan ve binaları ayrı bir güzellik sundu.

SİVAS BEYAZ GELİNLİĞİNİ GİYDİ

Sivas’ta beklenen kar yağışı akşam saatlerinde etkisini göstermeye başladı. Lapa lapa yağan kar gece saatlerinde de devam etti. Kentin dört bir yanı beyaza bürünürken Sivaslılar bembeyaz bir güne uyandı. Tarihi kent meydanında kartpostallık görüntüler oluştu. Sivas Belediyesi ekipleri ise kar temizleme çalışmalarına başladı. Kaldırımlarda ve yollarda bulunan karlar temizlenerek tuzlama işlemi yapıldı. Vatandaşlar ise kar yağışına sevindiklerini söyledi.

AĞRI, BEYAZ ÖRTÜSÜYLE GÖZ KAMAŞTIRDI

Kış mevsiminin en sert geçtiği illerin başında gelen Ağrı’da, her yıl Kasım ayında başlayan kar yağışının Ocak ayında etkili olmasının ardından şehir beyaza büründü. Bir süredir aralıklarla etkili olan kar yağışı ile nehirler, ağaçlar ve kentin birçok bölgesi kar altında kaldı. Kar kalınlığının bir metreyi bulduğu yerlerde ise ortaya kartpostallık görüntüler çıktı.

HAKKARİ’DE 10 YERLEŞİM YERİ ULAŞIMA KAPANDI

Hakkari’de yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan onlarca köy ve mezra yolu il özel idaresi karla mücadele ekiplerinin geceli gündüzlü çalışması sonucunda yeniden ulaşıma açıldı. Kapalı olan 10 yerleşim yolunun açılması içinde çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. İl özel idaresi yetkilileri, Şemdinli ilçesinde 2 köy ve 8 mezra olmak üzere 10 yerleşim yolunun kapalı olduğunu bildirdi.

YOZGAT’A YILIN İLK KARI DÜŞTÜ

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde gece saatlerinde başlayan yağmur, gecenin ilerleyen saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışından dolayı kentte çatılar ve araçların üzeri karla kaplandı.Gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle trafik akışı yavaşladı. Kar yağışından dolayı kentte çatılar ve araçların üzeri karla kaplandı. Sürücüler ise kar yağışına hazırlıksız yakalandılar. Bazı sürücüler ise yollarda zor anlar yaşadılar. Kar yağışına en fazla sevinen çocuklarda parklarda kartopu oynayarak karın keyfini çıkarırken, kardan adam yapmayı unutmadılar.

DÜZCE’DE YILIN İLK KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Uzun süredir beklenen kar sonunda Düzce’de başladı. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı zeminde etkili olmazken ağaçları ve araçların üzerini beyaza büründürdü. Yurtta uzun zamandır beklenen kar yağışı kendisini göstermeye başladı. Kış mevsiminin sonuna gelindiği Şubat ayında yağan kar yağışı sevindirdi. Düzce’de de sabah saatlerinde kent merkezinde hafif şekilde kar yağışı başladı. Zeminde etkili olmayan kar yağışı ağaçların üzerinde ve park halinde ki araçların üzerinde kendini tuttu. Yüksek kesimlerde ise etkili oldu.

Kar yağışının devam etmesi bekleniyor.

AHLAT’TA YOĞUN KAR YAĞIŞI ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bitlis’in Ahlat ilçesinde üç gündür etkisini sürdüren kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

İlçede 3 gündür aralıklarla kar yağışı etkili olurken, belediye ekipleri de merkezdeki cadde ve sokaklarda temizleme çalışmasını sürdürüyor. Çarşı merkezinde esnaf iş yerinin önünde biriken karı temizlerken, bazı araçların karlara gömülü kaldığı görülüyor.

Esnaf Koray Akkaya, güzel bir güne kar yağışıyla uyandıklarını söyleyerek, “3 gündür aralıksız durmadan yağıyor. Sabah uyandık iş yerlerimizin önünü, araçlarımızın üzerini temizledik. Çok şükür 3 gündür bayağı kar yağdı. Bekliyorduk zaten kar yağmasını, geç geldi ama güzel oldu” dedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinin verilerine göre kar yağışının hafta sonuna kadar aralıklarla etkili olacağı bildirildi.

KAYSERİ’DE YOĞUN KARDAN DOLAYI ULAŞIMA KAPANAN 208 MAHALLE YOLU AÇILDI

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri, merkez ve 16 ilçe olmak üzere 7 noktada özverili çalışmalar yürütüyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri ise, 16 ilçeye bağlı mahalle yollarındaki 7 noktada etkili olan kar yağışına, 24 saat çalışma esasına göre anında müdahale ediyor.

BEKLENEN KAR İZMİT’İN YÜKSEK KESİMLERİNE DÜŞTÜ

Kocaeli’nin kış turizmi destinasyonlarından Kartepe’ye 6 gün önce kar yağmıştı. Kar kalınlığının 26 santimetre ölçüldüğü Kartepe’nin ardından İzmit’in yüksek kesimlerinde de kar yağışı etkili oldu. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı, yüksek kesimleri adeta beyaza bürüdü. Özellikle Akpınar Mahallesi’nde kar kalınlığı yer yer 10 santimetreye ulaştı. Kar yağışı sonrası kartpostallık görüntüler oluşurken; ağaçlar, evlerin çatıları ve araçların üstleri de beyaz bir görüntüye kavuştu.

SAKARYA’DA YÜKSEK KESİMLERDE ETKİLİ OLAN KAR YAĞIŞI HENDEK İLÇE MERKEZİNDE DE BAŞLADI

Ülke genelinde beklenen kar yağışı, Ocak ayının sonunda birçok şehirde etkisini gösterdi. Meteoroloji’nin uyarılarının ardından geçtiğimiz günlerde Sakarya’nın yüksek kesimlerinde de kar yağışı etkili olmaya başlamıştı. Yüksek kesimlerde başlayan yağış Hendek ilçe merkezini de beyaza bürüdü. Hava sıcaklığının 1 derece ölçüldüğü ilçe merkezinde kar yağışı etkisini sürdürüyor. Kar yağışının geç geldiğini aktaran Kader Köseoğlu, “Mevsim normallerine göre kar yağışı bu sene biraz geç geldi. Buna da şükür, Şubat ayında kar yağışını gördük” derken, Hendek ilçesi Büyükdere Mahalle Muhtarı Adem Demir ise, “Bereket yağmaya başladı. Kar yağışı bütün ağaç, meyve ve sebzeler için iyi oldu. Çünkü havalar biraz daha böyle gitse ve kar yağmasa meyveler açacaktı” ifadelerine yer verdi.

MALAZGİRT’TE KAR YAĞIŞI

Malazgirt ilçesinde dün gece saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü. Uzun zamandır beklenen karın yağmasıyla birlikte sürücüler ulaşımda sıkıntı yaşarken, Malazgirt Belediyesi ekipleri de yollarda kapanma ve buzlanma riskine karşı yoğun çalışma başlattı.

ZONGULDAK’TA KAR YAĞIŞI KAZALARA NEDEN OLDU

Zonguldak’ta kent merkezinde yağmur, İstanbul ve Ankara yolları ile yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Zonguldak İstanbul yolunda kar yağışının yanı sıra yer yer sisin de etkili olması sürücülere zor anlar yaşattı. Kar lastiği olmayan sürücüler ilerlemekte zorlanınca araçlarının lastiklerine zincir taktı. Karla kaplı yollarda araçların refüje çarpması ve yoldan çıkmasıyla kazalar meydana geldi. Araçlar hasar oluştu. Ekipler kar küreme ve tuzlama çalışması yaparken, yolda kalan sürücülere de yardım etti.

DÜZCE’DE KAR YAĞIŞI

Düzce’de etkili olan yoğun kar yağışıyla birçok nokta, beyaza büründü. D-655 yolunda ekipler, kar küreme ve tuzlama çalışması başlattı.

Kentte sabah saatlerinde başlayan kar, aralıklarla yağdı. Yoğun yağışla birçok yer, kısa sürede bembeyaz oldu. Kar yağışı, Düzce ile Zonguldak’ı birbirine bağlayan D-655 yolunda da etkili oldu. Karayolları ekipleri, kar küreme ve tuzlama çalışması yaparak, yolu ulaşıma açık tutmaya çalıştı. Bazı sürücüler, araçlarını yol kenarına park edip, kar altında fotoğraf çektirdi, bazıları da kar topu oynayarak karın keyfini çıkardı.

ERCİŞ’E KAR YAĞDI, ESNAF HALAY ÇEKTİ

Van ve Erciş ilçesinde cumartesi günü akşam saatlerinden itibaren kar yağışı etkili oldu. Uzun süren kuraklığın ardandan başlayan ve ilçeyi beyaza bürüyen kar yağışı, kuraklık endişesi yaşayan çiftçiler kadar esnafı da sevindirdi. Sanayi sitesinde yaklaşık 40 yıldır oto yedek parçası satan Sami Demir (64) ve bir grup arkadaşı, bir araya gelerek sevinçlerini davul zurna çaldırıp halay çekerek gösterdi.

Demir, kuraklığa dikkat çekmek istediklerini belirterek, “Kuraklık nedeniyle Van Gölü suları çekildi. Merak ve heyecanla beklediğimiz kar yağışı nihayet geldi. Biz de sanayide çalışan arkadaşlarımızla göl sularının çekilmesine dikkat çekmek için kar yağışını, davul çalarak kutladık. Kuraklık sadece insan hayatını tehdit etmiyor, aynı zamanda deniz canlılarını da tehdit ediyor. Bizde farkındalık yapıp sanayide çalışan arkadaşlarımızla birlikte böyle bir etkinlik yaptık” dedi.

BİTLİS’TE 82 KÖY YOLU, KARDAN KAPANDI

Bitlis’te, 5 gündür etkili olan yağış sonrası kar kalınlığı, merkezde 60 santimetreyi aştı; 82 köy yolu ise ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Ümit Kurtkan, ekiplerin kapanan yolları açmak için aralıksız çalıştığını belirterek, “Bitlis’te kapanan köy yollarının açılması için 10 ayrı şantiyemizde 60 iş makinesi ve 80 personelle çalışmalarımızı aralıksız sürdürülüyor. Kapalı olan 82 köy yolunun da yağışın durumuna göre en kısa sürede ulaşıma açılacaktır. Vatandaşlarımızın bu konuda sabırlı olmalarını istiyoruz” dedi.

Kar yağışı ile Bitlis Belediyesi de mahalle yollarında çalışma yapıyor. Ekipler, 55 iş makinesi ve 80 personel ile kapanan yollarını açık tutmaya çalışıyor. Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının hafta boyunca aralıklarla etkili olacağını belirtti.

Yorum yapın

bursa escort kocaeli escort izmit escort escort bursa ankara escort pendik escort tuzla escort
bursa escort kusadası escort davutlar escort gorukle bursa görükle escort bursa bayan escort tuzla escort
bursa escort bursa merkez escort bursa ucuz escort
izmit escort kocaeli escort
bursa escort görükle escort
görükle escort bursa escort bayan bursa merkez escort bursa sınırsız escort bursa otele gelen escort
casibom gaziantep escort porno izlegaziantep escortporno izle Bets10 jojobet casibom casibom jojobet casibom istanbul eskort
escort ankara
bursa escort bursa escort bayan bursa escort görükle escort bursa escort bayan bursa ucuz escort görükle escort bursa escort